Відкриття зміни, створення, реєстрація та передача чеків в ПРРО "СОТА Каса"

Для відкритя зміни створення, реєстрації та друку чеків Вам необхідно виконати дії, які зазначені нижче. Дана інструція буде поділена на розділи.● Відкриття зміни● Створення чеку● Оплата, реєстрація та передача чеку покупцю.

Відкриття зміни

Перед початком роботи, якщо Ви плануєте реєстацію чеків, то Вам необхідно відкрити зміну на Вашій касі. Для цього винайте наступні дії.


1. Оберіть пункт меню "Всі каси"

Illustration

2. Оберіть необхідну касу і натисніть "Відкрити зміну", у вікні "Відкриття зміни" пропишіть сумму службового внесення готівкових коштів і натисніть на кнопку "ОК".

Illustration


3. Сформується службовий чек "Відкриття зміни" та "Службове внесення" (за умови, якщо було заповнено поле "Службове внесення готівкових коштів"), чеки будуть відправлені до ФСКО (фіскальний сервер контролюючого органу) автоматично.
ПРРО перейде в статус "Зміна відкрита", та буде відкрито "Головне робоче вікно"

Illustration

Створення чеку

1. Для створення нового чека у "Головному робочому вікні" натисніть на кнопку "Новий чек".

Illustration

2. Для додавання товару в чек ви можете сканувати штрих-код товару. Також Ви можете додати товар вручну, для цього введіть назву або артикул товару у полі, що розташовано у верхній частині вікна. Відкриється список відповідних товарів з довідника "Номенклатура", оберіть потрібний товар.

Illustration

Оплата, реєстрація та передача чеку покупцю.

1. В ПРРО "СОТА Каса" передбачено п'ять способів оплати по чеку:
● Оплата без решти – кнопка збереження чеку, для оплати готівкою без решти, касиру не потрібно вводити суму, надану покупцем.
● Оплата готівкою – кнопка збереження чеку в базі програми, для оплати готівкою, сума решти розраховується автоматично. Касиру потрібно ввести сумму коштів, яку надав покупець.
● Оплата карткою – здійснення оплати за допомогою банківської картки та платіжного терміналу
● Комбінована оплата – оплата суми кількома частинами, частина готівкою та частина банківською карткою. Касир вводить суму кошів. яку покупець бажає оплатити готівкою і суму яку надав, для автоматичного розрахунку решти.
● Передплата - сумма передплати за товар або послугу. ● Кредит - придбання товару в кредит.


2. Після проведення оплати натисніть на кнопку "Фіскалізувати чек".

Illustration

3. Відбувається формування чеку, передача його до ФСКО та отримання фіскального номера чеку.

Illustration

4. Оберіть спосіб передачі чеку покупцю.

Illustration

5. Якщо Ви обрали спосіб "Надіслати чек на Email", то введіть E-mail покупця і натиніть на кнопку "OK".

Illustration

6. Якщо Ви обрали спосіб "Відправка SMS", то оберіть сервіс з відправки смс повідомлень та введіть номер телефону покупця і натиніть на кнопку "Відправити".

Illustration

Зверніть увагу! Для відправки чеків смс повідомленням, повинні бути виконані відповідні налаштування. Ознайомитися із налаштуванням смс-сервісу в ПРРО "СОТА Каса" можна ТУТ.